Domů > Materiály do výuky > základní vzdělávání > Zdravá výživa pro 6. ročník
Materiál do výuky

Zdravá výživa pro 6. ročník

14. 7. 2011 základní vzdělávání
Autor
Mgr. Vlasta Hrádelová
Věková skupina
12—15 let
Speciální vzdělávací potřeby
- žádné -

Anotace

Tematický celek Zdravá výživa (předmět Výchova ke zdraví) obsahuje pracovní listy pro žáky 6. ročníku základní školy a pracovní list s výsledky pro učitele. Pracovní listy navazují na učebnici Občanská a rodinná výchova 6 pro základní školy a víceletá gymnázia, nakladatelství FRAUS, Plzeň 2003.
Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
Pracovní list
151 kB
Dokument
Zdravá výživa.doc
Řešení
153 kB
Dokument
Řešení.doc
Pracovní list
25.89 kB
Dokument
Zdravá výživa.odt
Řešení
28.03 kB
Dokument
Řešení.odt

Licence

Všechny materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-SA.

Obsahuje
2x
Dokument
2x
Dokument

Hodnocení od uživatelů

Alena Kabelíková
27. 9. 2011, 17:54
Dobrý den, v pracovním listu je úkol vysvětlit věty. Tu první (Je to jako houba na krámě.), jsem nikdy neslyšela, ale to je asi můj problém, tudíž bych Vás prosila o osvětlení významu, abych ji mohla žákům přiblížit.  Myslím, že se spíš používá jiné spojení (Je toho jak housek na krámě.), ve významu, že je něco příliš obvyklé, že je něčeho mnoho.
Zdravím  :-). A.K.
 
Tereza Hubená
29. 9. 2011, 14:01
Dobrý den, děkujeme za upozornění. Bohužel význam věty "Je to jako houba na krámě" Vám nedovedu vysvětlit. Recenzent materiálu byl při jeho kontrole asi jednou nohou v lese :) "houby nyí rostou jako po dešti" Omlouváme se, materiál byl upraven.
Miroslav Melichar
29. 9. 2011, 17:27
Původně se mi zdálo, že DUm zaslouží pochvalu za odbornou správnost. Při opakovaném čtení jsemvšak našel hned několik přehlédnutí: V zadání i řešení v tabulce (křížovce) o výskytu vitamínů je formulace "tuk v D". Vitamin D je v tuku, ne tuk ve vitaminu! V řešení v úkolu " nepsrávné slovo škrtni" zbyla 1x obě slova (stačí/ nestačí) a 1x zbylo "slazené" a vyjde doporučení pít denně 2-3 l slazenmé vody. Tyto chyby jsou nápadné a neuvedousnad nikoho doopravdy v omyl. Horší je použití termínu minerál: Ve většině textu je správně formulace "minerální látky", 2x slovo "minerál". Tento nešvar začíná být běžný a je třeba se mu vyhnout.  Sodík, draslík, železo a pod. jsou minerální látky - ne minerály. Minerály jsou jinak nerosty - tedy "kameny". Tedy látky v pevném skupentsví, přírodní krystaly určitého tvaru. Minerál není část této látky (třeba sodík), ani roztok této látky nebo výskyt v rostlině. Ještě jsem tam kdesi zahlédl, že zdrojem sodíku je "sůl (alpská)" - zdrojem sodíku je každá sůl, nejen z Alp. Pokud chceme označení "sůl" upřesnit, pak stačí "kuchyňská".
Tereza Hubená
4. 10. 2011, 16:10
Dobrý den, děkuji za pozornost, materiál byl upraven.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Druh učebního materiálu:

Pracovní list

Druh interaktivity:

Kombinované

Cílová skupina:

Žák

Týká se jazyka:

Čeština