Materiál do výuky

Rusko 1

8. 3. 2010 gymnázium
Autor
PhDr. Jakub Konečný, Ph.D.
Věková skupina
16—19 let
Speciální vzdělávací potřeby
- žádné -

Anotace

Pracovní list je určen pro rozšiřující a doplňkovou práci ve výuce ruského jazyka (vhodný např. do seminářů či jako příprava k maturitě). Dotýká se základních geografických a historických údajů o Ruské federaci, nabízí možnost věnovat se její vlajce, hymně a znaku. Lze využít informace z dějepisu a zeměpisu. Počítá se také se samostatnou prací žáků se zdroji a internetem.
Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
Pracovní list
693.5 kB
Dokument
Rusko 1.doc
Pracovní list
629.32 kB
Dokument
Rusko 1.odt

Licence

Všechny materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-SA.

Obsahuje
1x
Dokument
1x
Dokument

Hodnocení od uživatelů

Jana Kneřová
8. 3. 2010, 19:23
Dobrý den, musím přiznat, že neznám současnou koncepci přípravy k maturitě z cizího jazyka. Takto široký záběr v jednom semináři mi ovšem připadá jako pel-mel v kombinaci zkoušení znalostí z jiných oborů vzdělávání. Leda bychom ti hovořili o aplikaci metody CLIL. Moje maturita z ruského jazyka měla tedy strukturovanější přípravu. Ale jak říkam,neznám dnešní pojetí maturity z cizího jazyka. Čas postoupil a odteklo mnoho vody od té mojí.
Jakub Konečný
17. 3. 2010, 23:26
Dobrý den. Máte zcela jistě pravdu, že tento materiál je zaměřem hodně široce (geografie, historie, kultura). Většinu publikovaných materiálů doporučují pro semináře, které bývají výběrové, právě proto, že jde o věci navíc. Cílem tohoto konrétního DUMu je poukázat na možné mezipředmětové vztahy, přimět studenty k tomu, aby dokázali využít poznatky ze všech předmětů, třeba i při maturitní zkoušce z ruského jazyka. Kromě toho se snažím materiály tvořit tak, aby navazovaly a rozšiřovaly témata, o kterých se běžně (ať už v hodinách nebo na seminářích) hovoří.

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Druh učebního materiálu:

Pracovní list

Druh interaktivity:

Aktivita

Cílová skupina:

Žák

Týká se jazyka:

Ruština