Domů > Materiály do výuky > gymnázium > Postavení ČR v Evropě
Materiál do výuky

Postavení ČR v Evropě

11. 4. 2022 gymnázium
Autor
Petr Tišl
Věková skupina
16—19 let
Speciální vzdělávací potřeby
- žádné -

Anotace

Aktualizovaná verze materiálu (2021) slouží jako podpora k pochopení pozice Česka mezi ostatními zeměmi Evropy (zejména těmi nám nejbližšími). Je určený primárně pro nižší ročníky střední školy, ale lze ho využít i na druhém stupni školy základní (tato témata jsou vyučována obvykle v osmé či deváté třídě). Časově zabere dvě vyučovací hodiny. Cílem první je zejména tvorba grafů. Je na zvážení učitele, zda zvolí tvorbu grafů v ruce, či za pomoci tabulkového procesoru. Grafy mohou být předmětem vzájemného hodnocení žáků nebo hodnoceným výstupem pro učitele. Druhá hodina je zaměřená především na propojení našeho státu s okolními zeměmi a zakončená aktivitou směřující k dovednosti vyhledat a porovnat vhodné spojení do blízké metropole. Je cíleně vybrán Berlín, kde časy a ceny spojení mohou vést k zamyšlení o vhodnosti letecké dopravy. Vhodný je přístup k počítači a internetovému připojení, i když zcela nezbytné je to pouze pro úkol číslo 4. Ten se navíc dá zvládnout za použití vlastních zařízení žáků.
Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
Pracovní list
651.74 kB
Dokument
Postavení-ČR-v-Evropě.docx
Pracovní list
1.11 MB
PDF
Postaveni-CR-v-Evrope.pdf

Licence

Všechny materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-SA.

Obsahuje
1x
Dokument
1x
PDF

Hodnocení od uživatelů

Jaroslav Vávra
17. 4. 2022, 19:02
5 z 5
Velmi dobře zpracovaný pracovní list pro výuku zeměpisu. Pracovní list je názorný (přehledné mapky, vhodné grafy) i s použitými zdroji. Je koncipovaný, že uživatel používá srovnávání a uvažování. Pracovní list bude i velmi pomalu zastarávat.

Při vyhledávání bude asi problémem krátký nadpis "Postavení ČR v Evropě". Pod tímto názvem (jen ten samotný nadpis bez upřesnění) si lze představit prakticky cokoli.
5 z 5

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Vazby na další materiály:

Tento materiál má verzi:

Druh učebního materiálu:

Pracovní list

Druh interaktivity:

Aktivita

Cílová skupina:

Žák

Týká se jazyka:

Čeština