Digitální stopy představují jedno z velkých rizik v době nástupu Internetu. Jsou důsledkem běžných aktivit na webu a představují materiál, který může sloužit k získávání informací o uživatelích i krádeži identit. Materiál pojednává o vzniku, rizicích i možnostech předcházení nepříjemných následků, které s sebou přinášejí digitální stopy.
Výborně. DUM na téma, které zde na Metodickém portálu patrně asi ještě nezaznělo a přitom je velice důležité.
Osobně bych doporučoval při výuce rozšířit 7. snímek, který vybízí ke cvičení a tudíž k aktivitě žáků. Na toto téma jde dělat s dětmi celé detektivní příběhy a hledat a především vyhodnocovat důležité informace o konkrétních osobách.
Osobně bych tento problém nezveličoval a vůbec ne adoroval. Osobně mám trochu problém s morální stránkou věci. Spíše bych toto téma postavil na tom, co všechno na internetu děláš a zda si jsi vědom následků svého jednání.
Je to, co děláš morálně dobré? A do jaké míry je on-line aktivita na webu shodná/rozdílná s reálným životem. Otázka, zda bys stejnou věc, kterou děláš na webu, udělal i v reálném životě, je mnohem důležitější, než to, že si jsi vědom své stopy na internetu.
Co si o tom myslíte?
To by mohl být námět na další DUM. Inspirace pro autora, nebo pro další autory. Co tohle téma založit v diskusích? Myslím, že by bylo zajímavé si sdělit zkušenosti. Sama bych něco málo měla, ale myslím, že by to nebyl komentář k tomuto DUMU, o kterém každopádně za týden na třídních schůzkách svého syna rodičům řeknu.
Vaše hodnocení
Ohodnoťte hvězdičkami:
Váš komentář
Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.