Statistika

Materiál byl publikován 06. 09. 2017 a od té doby byl 2180× zobrazen.

Další materiály
Doporučit materiál

Jak citovat

DOVOLE, Vendula . Zpátky ve škole. Metodický portál : Digitální učební materiály [online]. 06. 09. 2017, [cit. 2020-04-02]. Dostupný z WWW: <https://dum.rvp.cz/materialy/zpatky-ve-skole.html>. ISSN 1802-4785.

Licence

Creative Commons License

Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.

Identifikátor materiálu 62902
Anotace

Materiál je určen pro žáky 2.-5. ročníku základní školy. Materiál je určen pro individuální, případně skupinovou práci po návratu do kolektivu po delší době (prázdniny, nemoc …). Jde o aktivity, při kterých žáci samostatně zaznamenávají informace o sobě a informace, které se ví, nebo se je dozvěděli o svých kamarádech ze třídy/školy. Informace o sobě a svojí rodině zaznamenávají žáci do balonu, který vznikne přilepením dvou stran k sobě, a zároveň nalepením na celistvou plochu (nástěnka, místo určené ve třídě, zavěšení v prostoru…). Viz foto. Součástí je i hra, kdy si žáci musí sami slepit hrací kostku a po hodu kostkou musí odpovědět na otázku, která na kostce padne. Cílem využití materiálu je znovu „nastartovat“ chuť do společné práce ve třídě a posílení pocitu sounáležitosti a ucelenosti v kolektivu.

Autor

Mgr. Vendula Dovole (Autor)

Jazyk Čeština
Očekávaný výstup

rozlišuje základní rozdíly mezi lidmi, obhájí a odůvodní své názory, připustí svůj omyl a dohodne se na společném postupu řešenídalší materiály k tomuto očekávanému výstupu »

Speciální vzdělávací potřeby - žádné -
Klíčová slova

návrat, poznávání, spolužák, , kamarád, kolektiv, prázdninyne­moc

Druh učebního materiálu Pracovní list
Druh interaktivity Aktivita
Cílová skupina Žák
Stupeň a typ vzdělávání základní vzdělávání – první stupeň – druhé období
Typická věková skupina 10 - 12 let
Celková velikost 5,85 MB
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „nahlásit příspěvek“.
Nahlásit příspěvek
 

Soubory materiálu

V tomto seznamu se zobrazují soubory tvořící samotný učební materiál.
Do Úložiště jsou přijímány pouze materiály v běžně používaných formátech, ke kterým existují volně stažitelné prohlížeče.
 
 Název souboruPopisTyp souboruVelikost
stáhnoutNáhledDUM-DOC-Zpatky-ve-skole-po-prazdninach.docPracovní listDokument Microsoft Word Dokument Microsoft Word3,53 MB
stáhnoutNáhledDUM-DOC-Zpatky-ve-skole-po-prazdninach.odtPracovní listDokument ve formátu PDF Dokument ve formátu PDF2,32 MB

Přidat komentář

Vkládat komentáře může pouze registrovaný uživatel.