Materiál do výuky

Testování zdatnosti

12. 12. 2008 základní vzdělávání
Autor
Mgr. Jan Zicha
Věková skupina
12—15 let
Speciální vzdělávací potřeby
- žádné -

Anotace

Pracovní list pro evidenci tělesné zdatnosti v 7.-9. ročníku. Pracovní list je pro předmět Výchova ke zdraví, testy jsou prováděny v předmětu Tělesná výchova.
Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
Pracovní list
76.5 kB
Dokument
Testy zdatnosti.doc
Pracovní list - testy zdatnosti
25.21 kB
Dokument
Testy_zdatnosti.odt

Licence

Všechny materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-SA.

Obsahuje
1x
Dokument
1x
Dokument

Hodnocení od uživatelů

Petra Stanjurová
12. 12. 2008, 09:38
Dobrý den, myslíte, že bych Váš materiál mohla (ve zjedodušené formě)použít i u páťáků? Já bych řekla, že ano. Vlastně jsem s nimi něco podobného dělala. Myslíte si, že by tato činnost mohla nějakým způsobem negativně ovlivnit jejich organizmus nebo vývoj? Zajímal by mne Váš názor, jako učitele 2. stupně. Děkuji.
Jan Zicha
15. 12. 2008, 13:17
Dobrý den,
myslím, že všechny testy lze použít i u páťáků. Určitě by měli vědět, proč to dělají, k čemu jim to bude. Hlavně u posilovacích cviků (sed-leh a klik) je důležité zaměřit se na správnou techniku provedení, aby si nevytvořili špatné návyky.
U nás ve škole ten materiál využíváme jako součást dlouhodobého projektu na téma zdraví společně s předmětem Výchova ke zdraví. Jedním z cílů projektu je, aby si žáci zjistili svoji úroveň zdatnosti a byli motivováni svoji zdatnost udržovat nebo zlepšovat a zapojovat do svého pohybového režimu více aktivit (výstupy z RVP). Výchovu ke zdraví máme u nás od 7.ročníku, takže ten materiál je tak vytvořen. Lze to přepsat a použít i od nižšího ročníku.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Druh učebního materiálu:

Pracovní list

Druh interaktivity:

Výklad

Cílová skupina:

Žák

Týká se jazyka:

Čeština