Materiál do výuky

Tajný kód

22. 5. 2009 základní vzdělávání
Autor
Mgr. Petra Stanjurová
Věková skupina
10—12 let
Speciální vzdělávací potřeby
- žádné -

Anotace

Hledání tajného kódu, který žáky dovede k nečekaně velké odměně. Stačí jen správně zodpovědět otázky týkající se stavby těla rostlin.
Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
Prezentace s otázkami
1.35 MB
Prezentace
Tajný kód.ppt
Prezentace s otázkami
807.85 kB
Prezentace
Tajný kód.odp

Licence

Všechny materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-SA.

Obsahuje
1x
Prezentace
1x
Prezentace

Hodnocení od uživatelů

Helmut Harzer
24. 5. 2009, 17:26
Se zájmem jsem si prohlédl Váš materiál. Upozorním Vás ovšem na jeden nedostatek. Při volbě správné odpovědi má průměrně počítačově vzdělaný žák 100% jistotu, že odpoví správně. Na správném políčku dojde totiž ke změně ikony kurzoru, zatímco na ostatních ke změně nedojde. Hypertextový odkaz je třeba vložit i k ostatním políčkům.
Petra Stanjurová
25. 5. 2009, 11:42
Dobrý den, děkuji za upozornění. Přiznám se, že o tomto nedostatku vím, ale nevím si rady s tím, jak ho odstranit. Ta ikonka se mi tam objeví automaticky, takže jsem předpokládala, že ani jinou možnost nemám.Petra S.
Ondřej Neumajer
25. 5. 2009, 18:44
Dobrý den,
asi Vás nepotěším, ale problém je v tom, že na testování používáte nevhodný softwarový nástroj. Předpokládám, že k volbě prezentačního programu jste patrně dospěla proto, že s ním umíte a lákala Vás možnost využít jej i v oblasti testování. To je totiž běžná motivace učitelů, kteří zkouší přemluvit Powerpoint k takovýmto vylomeninám.
Primárně je tento program ale určen na jiné účely a proto je jeho využití na testování nepříliš šťastné. Doporučuji využít nějaký nástroj, který byl za účelem testování přímo vytvořen. Chce si to sice ze začátku dodat trochu odvahy v průzkumu toho, co Vám vyhovuje, ale pak zjistíte, jaké možnosti se Vám otevírají.
Pěkný den
ON
Petra Stanjurová
25. 5. 2009, 22:05
Děkuji Vám za radu. Rozhodně se po něčem porozhlédnu, protože tyto činnosti děti velmi baví. Nětušila jsem, že softwar, který popisujete existuje. Petra S.
Jan Voda
26. 5. 2009, 23:09
Dobrý den. Já myslím, že to není zásadní problém - pokud nám jde primárně o to, aby se žáci něco naučili. My jsme si prošli celý "test" společně na dataprojektoru, klikal vždy jeden žák až poté, co se třída shodla na odpovědi. Škoda, Ondřeji, že nejste ve svých radách ohledně vhodného software konkrétnější. Naopak velmi oceňuji tvořivost Petry při vymýšlení různých skrývaček apod. ve standardním MS prostředí. Honza
Petra Stanjurová
27. 5. 2009, 12:07
Děkuji za všechny vaše reakce, jsou velmi zajímavé. A panu Vodovi děkuji za pochvalu. Moc mě potěšila. Musím říci, že si té měnící se ikonky zatím nikdo z dětí nevšiml a mám to tak ve všech svých prezentacích, které běžně používám. Pana Ondřeje bych se také ráda zeptala, který software má na mysli. Já žádný takový neznám.
Hezký den Petra S
Petra Stanjurová
27. 5. 2009, 12:26
A co melouny, pane Vodo?
Nebyly děti zklamané?
Petra S.
Ondřej Neumajer
27. 5. 2009, 14:27
Dobrý den,

nabízím několik odkazů bez nároku na komplexnost. Z jednoúčelových jednoduchých programů jde např. o programy:

Test 1.1.4.25 - freeware
http://www.slun…sw/test/

nebo

UTP - univerzálny testovací program 1.00 - demoverze
http://www.slun…/sw/utp/

Komplexnější český program od společnosti Dosli:

DoTest 4
http://web.dosl…/dotest4

A pak celé systémy, které nabízejí daloko více:

Hot Potatoes v 6 - zdarma pro veřejné vzdělávací instituce
http://hotpot.uvic.ca/

Moodle - 1.9 - open source
http://moodle.org/

Obecně je ale problém v tom, že některé výstupy z výše uvedených programů nemusí splňovat všechna specifika Digitálních učebních materiálů, viz http://blog.rvp…dum.html . To však neznamená, že je nelze úspěšně pro vyučování použít.

ON
Stanislava Andršová
27. 5. 2009, 14:43
Milá Petro Stan, je to hodně zajímavé a přínosné téma k diskuzi. Co takto tento problém, který řeší jistě celá řada učitelů, přenést do http://diskuze.rvp.cz/ ? Možná nápadů k řešení bude celá řada a mít možnost volby je příjemné. S pozdravem Stáňa A.
Petra Stanjurová
27. 5. 2009, 21:37
Děkuji,pane Ondřeji, určitě se na to mrknu. Vlastně už jsem mrkla a hned ten první nevypadal tak složitě.Petra S
petr.krupka@email.cz
7. 12. 2009, 21:51
Já jsem nadšený. Dle mého názoru jde PowerPoint přesvědčit k ledasjakým psím kusům, bez ohledu na to, že je to prezentační nástroj.
Myslím si, že řešení s hypertextovým odkazem je jednoduché - stačí do prezentace vložit další stránku, na kterou budou všechny chybné odpovědi odskakovat, na ni napsat něco jako "zkus to znovu" nebo tak a dát tam tlačítko s odskokem zpět na poslední zobrazený snímek.
Přeji další ppodobné nápady a zdravím.
Petra Stanjurová
22. 12. 2009, 12:04
Děkuji za všechny komentáře.
Pane Krupko, děkuji za konkrétní radu. Pracuji na podobné prezentaci a vaši rady zde využívám. Hezké vánoční svátky všem autorům i uživatelům.
Petra Stanjurová

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Druh učebního materiálu:

Pracovní list

Druh interaktivity:

Aktivita

Cílová skupina:

Žák

Týká se jazyka:

Čeština