Materiál do výuky

Pedosféra

3. 6. 2010 základní vzdělávání
Autor
Mgr. Jan Zicha
Věková skupina
12—15 let
Speciální vzdělávací potřeby
- žádné -

Anotace

Úkoly pro aktivní práci žáků na PC - samostatně nebo ve skupinách v PC učebně, ale i k domácímu procvičování. Lze využít i pro společnou práci na interaktivní tabuli.
Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
Prezentace
1.16 MB
Prezentace
Pedosféra.ppt

Licence

Všechny materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-SA.

Obsahuje
1x
Prezentace

Hodnocení od uživatelů

Markéta Pravdová
12. 6. 2010, 18:44
Dobrý den, Vaše prezentace jsou velmi důmyslně propracovány...a moc se mi líbí. Ddomnívám se, že času to sebralo víc než na tři hvězdičky (myslím, že byste zasloužil hvězdiček více):-)Jediné co bych viděla jako malinké minus je množství textu. Představa, že tohle spustím na svoje deváťáky...:-)
Jan Zicha
13. 6. 2010, 20:44
Děkuji za komentář. Pokud jde o hvězdičky, je potřeba s nimi šetřit, aby vyniklo výjimečné a originální.. :-). Trochu jste mě zaskočila, že toho textu je moc. Naopak se snažím, aby informací nebylo příliš a objemově úměrně ročníku. Problém bude asi v tom, že ty moje materiály jsou zpracovány sice formou prezentace, ale využití je hlavně pro aktivní práci žáků na PC (např. v PC učebně). V částech, kde jsou zadané úkoly je toho myslím přiměřeně. K úkolům jsou pak odkazy na atlas, texty, tabulky a články (z části i na internetu) ve kterých má žák možnost vyhledat potřebnou informaci ke splnění úkolu, což se pro společnou prezentaci na plátně s výkladem učitele moc hodit nemusí. Pokud to pouštíte na plátno, doporučuji vybírat jen to, co se na tuto formu hodí. Pokud jde o deváťáky, myslím že pro většinu z nich je s blížícím se koncem školního roku roku jakýkoliv text příliš dlouhý :-)
Markéta Pravdová
14. 6. 2010, 09:38
Aaaha:-) Ted uz je mi to jasne, na samostatnou praci zaku u pc je textu tak akorat, to mate pravdu. Velkou pravdu mate take s blizicim se koncem skolniho roku...jen tak pro pobaveni. Povidam detem v 9.ročníku "jakou vyvrelou horninu znate?" nikdo nic "napovim vam, ze zacina na pismenko č"..."ze zadu se ozve chlapec a naprosto vazne rekne "česnek"...uroven prvni tridy...asociace, rekni prvni slovo ktere se ti vybavi kdyz reknu pismenko č. A to mužu byt rada, že v dnešní době a při jejich standartni mluve ho napadl zrovna česnek co:-)Prazdniny halooo!

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Druh učebního materiálu:

Prezentace

Druh interaktivity:

Aktivita

Cílová skupina:

Žák

Týká se jazyka:

Čeština