Domů > Materiály do výuky > základní vzdělávání > Násobení – QR kódy
Materiál do výuky

Násobení – QR kódy

7. 9. 2020 základní vzdělávání
Autor
Mgr. Vendula Dovole
Věková skupina
7—9 let
Speciální vzdělávací potřeby
- žádné -

Anotace

Materiál slouží jako pomůcka při výuce matematiky ve 2., 3. nebo 4. či 5. ročníku (násobilka). Pravidlem je vypočítat příklady na kartičkách rozvěšených po třídě/chodbě/zahradě a zjistit, zda je součin zapsán správně. Na každé kartě je umístěn QR kód, který slouží jako kontrola správnosti. QR kódy rozluští žák/žáci za pomocí telefonu – a aplikace k tomu určené. Kód ukrývá slovo ANO nebo NE, tedy pomáhá kontrolovat, zda tvrzení na kartě je pravdivé, či nikoli. Pozn. redakce Metodického portálu RVP.CZ – Jsme si vědomi nedostatečného odsazení matematických znamének a mezer. K upřednostnění čitelnosti na úkor typografie jsme se rozhodli především vzhledem k viditelnosti písma pro danou věkovou skupinu.
Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
Kartičky
76 kB
Dokument
DUM-DOC--Nasobeni-QR-kody.doc
Kartičky
323.67 kB
PDF
DUM-DOC--Nasobeni-QR-kody.pdf

Licence

Všechny materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-SA.

Obsahuje
1x
Dokument
1x
PDF

Hodnocení od uživatelů

Petr Tišl
9. 9. 2020, 10:29
Dobrý den. Materiál sám o sobě je v pořádku. Skvělá je u mladších dětí vždy možnost, že se mohou v prostoru volně pohybovat a pracovat (spolupracovat). S tím mám sám skvělé zkušenosi zhruba do 13 let věku dětí. Mám ale přesto výhradu k použití QR kódů v dané věkové skupině. Možná jsem příliš zpátečnický, ale ve věku 7 - 9 let bych z více důvodů (zejména sociálních) nechal mobily ještě odpočívat.
Barbora Havířová
12. 9. 2020, 07:03
Přimlouvám se za typografickou správnost materiálů. Tady zejména střední tečka jako krát a mezery kolem tečky i rovná se.
Ivo Krobot
14. 9. 2020, 10:16
Paní Havířová, děkujeme za upozornění, víme o tom, s problematikou typografie x čitelnost se občas při korekturách setkáváme. K upřednostnění čitelnosti na úkor typografie jsme se rozhodli především vzhledem k viditelnosti písma pro danou věkovou skupinu. Každopádně toto doplníme do anotace. Pěkný den. Tým Metodického portálu RVP.CZ  

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Druh učebního materiálu:

Pracovní list

Druh interaktivity:

Aktivita

Cílová skupina:

Žák

Týká se jazyka:

Čeština