Domů > Materiály do výuky > základní vzdělávání > Konstrukce trojúhelníku s těžnicí v zadání 4
Materiál do výuky

Konstrukce trojúhelníku s těžnicí v zadání 4

2. 3. 2009 základní vzdělávání
Autor
Mgr. Radomír Macháň
Věková skupina
12—15 let
Speciální vzdělávací potřeby
- žádné -

Anotace

Zopakování základního učiva o těžnicích trojúhelníku a jejich vlastnostech a konstrukce trojúhelníku zadaného jednou stranou a těžnicemi k ní nepříslušejícími. Náčrt a rozbor, zápis a konstrukce. Příklady k procvičení.
Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
Konstrukce trojúhelníku s těžnicí v zadání 4
1000 kB
Prezentace
konstrukce_trojuhelniku_te.ppt
Konstrukce trojúhelníku s těžnicí v zadání 4
1.1 MB
Prezentace
konstrukce_trojuhelniku_te.odp

Licence

Všechny materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-SA.

Obsahuje
1x
Prezentace
1x
Prezentace

Hodnocení od uživatelů

Hana Pilařová
2. 3. 2009, 11:02
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jen já mám problém s čitelností některých stránek v .ppt. V této prezentaci je díky množství textu nečitelná stránka 13, kde se najednou objeví velké množství textu a a opravdu jen těžko se hledají souvislosti. Podobně jsme na tom třeba na stránce 13 v prezentaci Poměr, kde je celá část textu schovaná pod pravítkem.
Jarmila Šiřická
2. 3. 2009, 11:37
Možná jste si nespustila prezentaci tak, aby opravdu běžela a prohlížíte jen hotové stránky stránky. Někdy se zapomenu a stane se mi totéž. Stačí na začátku zmáčknout klávesu F5 a neměl by být problém s množstvím textu. (Prezentace si pak řídíte myší nebo Entrem).Aspoň tedy pro mne je čitelná i prezentace Poměr ( pravítko později vymizí).
Autorovi děkuji za všechny prima nápady a zpracovaná témata. Podařilo se mi použitím některých materiálů získat větší pozornost žáků. Názornost rýsovaní oproti klasickým rýsovacím potřebám je bezvadná, Nikomu nezavazím ve výhledu a navíc mohu kontrolovat práci v lavici. Děkuji a těším se na další materiály. Dokonce jsem se pustila do vlastní tvorby a začalo mne to moc bavit. Přeji všem hezký den.
Hana Pilařová
2. 3. 2009, 13:05
Prezentaci jsme měla spuštěnou jako prezentaci, ale u toho třetího příkladu (strana 13) prostě vyběhne najednou žlutý obláček a přesto zelený a červený text
Hana Pilařová
2. 3. 2009, 13:36
aha .. takže kamarád ověřil, že v .odp se texty vyměňují, .ppt vidím v PowerPointu 2000 takhle http://sklad.ob…age1.png .. nevím jak to vypadá v novějších verzích

Vaše hodnocení

Ohodnoťte hvězdičkami:

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Druh učebního materiálu:

Prezentace

Druh interaktivity:

Kombinované

Cílová skupina:

Žák

Týká se jazyka:

Čeština