Materiál do výuky

Halloween

11. 3. 2010 základní vzdělávání
Autor
Lucie Hopfová
Věková skupina
12—15 let
Speciální vzdělávací potřeby
- žádné -

Anotace

Žák pojmenuje obrázky a doplní slova do textu o svátku Halloween. Danou slovní zásobu si procvičí ve cvičeních: pojmenuj obrázek, spoj obrázek s definicí slova, osmisměrka.
Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
Pracovní list
397.5 kB
Dokument
Halloween.doc
Pracovní list
251.86 kB
Dokument
Halloween.odt

Licence

Všechny materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-SA.

Obsahuje
1x
Dokument
1x
Dokument

Hodnocení od uživatelů

Lenka Trunečková
11. 3. 2010, 15:47
Dovolím si otázku: Je tato americká tradice (kromě obchodních zájmů) ve svých plodech tak dobrá, abychom s ní tímto způsobem deformovali pojem dobra a krásy českých dětí? Zla a ošklivosti si užijí i bez našeho přispění dost.
Michaela Gondeková
11. 3. 2010, 21:03
A co pojmy legrace a zábava?
Ondřej Nešpor
11. 3. 2010, 21:45
Nejsem pedagog, pouze jsem absolvoval několik let výuky angličtiny. Povídat si anglicky o anglických nebo amerických tradicích mi přijde o dost přínosnější, než si anglicky povídat o českých. Poznání kultury by podle mě mělo být součástí výuky jazyka. Stejně tak byste se mohla rozčilovat, proč se v angličtině učí anglický nebo americký místopis místo českého. Za mých mladých let to obojí (místopis i obyčeje a svátky) byla snad dokonce maturitní otázka.
Petra Boháčková
12. 3. 2010, 08:18
Jak píšete, paní Trunečková, je to americká tradice, proto se o ní v angličtině zmiňujeme.
Věra Vepřeková
30. 9. 2010, 21:36
Při pročítání komentářů jsme nemohla nereagovat. Ti co kritizují Halloween by se měli zamyslet, zda by nebylo na místě si nejprve něco málo o tomto KELTSKÉM svátku zjistit, protože paní Mgr. Trunečková, tento svátek je nám mnohem bližší než si možná myslíte. Rozhodně to není americký svátek! Součástí života všech, nejen našich dětí, není jen dobro a krása, ale také zlo a ošklivost a pokud budeme děti od těchto prožitků distancovat, tak je nejsme schopni správně a dostatečně připravit pro život.
Zdeněk Vlk
3. 10. 2010, 14:00
Do angličtiny toto téma jistě patří, ale myslím si, že není nad klasické české zvyky, tradice a svátky, u kterých si děti taky užijí legraci a zábavu.

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Druh učebního materiálu:

Pracovní list

Druh interaktivity:

Aktivita

Cílová skupina:

Žák

Týká se jazyka:

Angličtina