Domů > Materiály do výuky > základní vzdělávání > English Time - Písnička - The Hokey Cokey
Materiál do výuky

English Time - Písnička - The Hokey Cokey

29. 3. 2010 základní vzdělávání
Autor
Stephen Raymond Watts
Věková skupina
7—9 let
Speciální vzdělávací potřeby
- žádné -

Anotace

Děti formou zábavně zpracované písničky aktivně užívají anglický jazyk a zpívání doplňují formami neverbální komunikace. Originální text písničky umožňuje procvičit slovní zásobu – části těla a slovesa pohybu. Tento audiozáznam je součástí ucelených metodických materiálů vytvořených v rámci projektu English Time, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Kompletní výukové materiály pro výuku angličtiny naleznete na www.english-time.eu nebo na stránkách www.wattsenglish.com, které vytváří britská akreditovaná společnost Wattsenglish Ltd.
Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
Video (nižší kvalita)
8.51 MB
Ostatní
The Hokey Cokey – small.mpg
Video (vyšší kvalita)
30.05 MB
Ostatní
The Hokey Cokey.mpg

Licence

Všechny materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-SA.

Obsahuje
2x
Ostatní

Hodnocení od uživatelů

Martin Rusek
29. 3. 2010, 11:20
Dobrý den, moc rád bych našel nějaké pozitivum, ale nedaří se mi. Originální text písničky slovní zásobu moc neprocvičí, když je "zpěvákovi" tak špatně rozumět. Interpret zpívat neumí, v nízké poloze se škrtí a zpívá falešně. To, že děti budou zpívat "Oh Hojey Cokey" a zvedat u toho ruce, nijak příliš neaktivizuje jejich činnost, choreografie není nikterak promyšlená. Celkově si myslím, že se tento projekt pouze snaží dohnat kdysi vysílaný pořad Angličtina pro nejmenší. S tím rozdílem, že Dereck a Ringo působili profesionálněni.
Lenka Trunečková
29. 3. 2010, 17:28
Oh, s výhradami pana kolegy k tomuto dílku musím, bohužel, souhlasit. Vaše další nabídky na internetu jsou mnohem a mnohem lepší a smysluplnější po všech stránkách.
Svatopluk Mareš
30. 3. 2010, 10:45
Připojuji se k předchozím komentářům s tím, že mi není zcela jasné hodnocení a DOPORUČENÍ týmu RVP. Jsou zde na DUMech materiály, které mnohem lépe metodicky a obsahově odpovídají požadavkům na kvalitní způsob výuky. A je-li to materiál, který byl zřejmě honorován v rámci jiného projektu, proč jej publikovat znovu na rvp.cz?
Martin Rusek
30. 3. 2010, 11:36
Přesně tak. Za co obdržel materiál plaketu doporučení? Prohlížel jsem si mnohem lépe zpracované materiály s nižším hodnocením.
Dagmar Csatová
30. 3. 2010, 12:30
Musím s Vámi souhlasit. Tato písnička je velmi "akční" (podporuje TPR) a děti ji obvykle mají rády. V mnoha anglických publikacích je k dispozici i několik metodických tipů, jak s ní pracovat, což mi zde nějak chybí.
Norbert Tlustý
11. 4. 2010, 10:04
Thank you Stephen. Thanks for all your songs. They help me a lot. I'm not a good singer :-)) Songs should be sung, you don't need much talking about! So, colleagues, use them, there's real language in them! Your pupils will love them.
Tereza Hubená
15. 4. 2010, 10:50
Dobrý den,
materiály vznikly v rámci projektu English Time, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Cílem všech projektů vytvořených pod záštitou ESF je nejen propagace výstup široké veřejnosti, ale i propagace projektů navzájem. Materiály byly uveřejněny v modulu Digitální učební materiály, ale nebyly samozřejmě honorovány.
Tereza Šmídová
15. 4. 2010, 14:07
Při bližším seznámení s projektem English Time zjistíme, že jde o projekt vysoké kvality. Žáci jsou zapojováni do interaktivních cvičení a jazykovým modelem je vždy rodilý mluvčí. Ptáček Magie společně se Stevem žáky uvádí do různých témat; zoo, doprava, cestování, apod. Písnička "Oh Hojey Cokey" má žáky naučit slovesa "to strech your arm/shake/turn around/put your head in/head out" atd. na základě TPR, a tento cíl jistě naplňuje také díky komickému prvku proměněné osoby Steva v rock´n´rollovou hvězdu.
Norbert Tlustý
20. 4. 2010, 15:12
Dobrý den. Všiml jsem si, že anglické písničky Stephena Wattse jsou v DUM zařazeny do hudební výchovy. Je to sice pochopitelné, ale myslím, že daleko větší uplatnění najdou v angličtině a reakce angličtinářů budou určitě jen příznivé ,,, :-)

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Druh učebního materiálu:

Souvislý text

Druh interaktivity:

Aktivita

Cílová skupina:

Žák

Týká se jazyka:

Angličtina