Metodický portál RVP.CZ prochází změnami. Více informací zde.
logo RVP.CZ
Přihlásit se


English Time - Písnička - The Hokey Cokey

Statistika

Materiál byl publikován 29. 03. 2010 a od té doby byl 6000× zobrazen.

Další materiály
Hodnocení materiálu
Ocenění Tým rvp.cz doporučuje

Hodnocení materiálu

Hodnocení týmu rvp.cz
Naše hodnocení – 4/5
Hodnocení uživatelů
 
Průměrné hodnocení: 2.33,
počet hodnocení: 6.
Hodnotit materiály mohou pouze registrovaní uživatelé.
Statistika hodnocení
hodnocení: 5 2 uživatelé hodnocení: 4 zatím nikdo hodnocení: 3 zatím nikdo hodnocení: 2 zatím nikdo hodnocení: 1 4 uživatelé
 
Doporučit materiál

Jak citovat

WATTS, Stephen Raymond. English Time - Písnička - The Hokey Cokey. Metodický portál : Digitální učební materiály [online]. 29. 03. 2010, [cit. 2021-06-15]. Dostupný z WWW: <https://dum.rvp.cz/materialy/english-time-pisnicka-the-hokey-cokey.html>. ISSN 1802-4785.

Licence

Příspěvek je publikován pod licencí Creative Commons BY-NC-SA.

Identifikátor materiálu 32552
Anotace

Děti formou zábavně zpracované písničky aktivně užívají anglický jazyk a zpívání doplňují formami neverbální komunikace. Originální text písničky umožňuje procvičit slovní zásobu – části těla a slovesa pohybu.

Tento audiozáznam je součástí ucelených metodických materiálů vytvořených v rámci projektu English Time, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Kompletní výukové materiály pro výuku angličtiny naleznete na www.english-time.eu nebo na stránkách www.wattsenglish.com, které vytváří britská akreditovaná společnost Wattsenglish Ltd.

Autor

Stephen Raymond Watts (Autor)

Jazyk Angličtina
Očekávaný výstup

reaguje pohybem na znějící hudbu, pohybem vyjadřuje metrum, tempo, dynamiku, směr melodiedalší materiály k tomuto očekávanému výstupu »

Speciální vzdělávací potřeby - žádné -
Klíčová slova

písnička, části těla, slovesa pohybu, Wattsenglish, English Time, angličtina

Druh učebního materiálu Souvislý text
Druh interaktivity Aktivita
Cílová skupina Žák
Stupeň a typ vzdělávání základní vzdělávání – první stupeň – první období
Typická věková skupina 7 - 9 let
Celková velikost 40,44 MB
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
 

Soubory materiálu

V tomto seznamu se zobrazují soubory tvořící samotný učební materiál.
Do Úložiště jsou přijímány pouze materiály v běžně používaných formátech, ke kterým existují volně stažitelné prohlížeče.
 
 Název souboruPopisTyp souboruVelikost
stáhnout The Hokey Cokey – small.mpgVideo (nižší kvalita)Video ve formátu MPEG Video ve formátu MPEG8,93 MB
stáhnout The Hokey Cokey.mpgVideo (vyšší kvalita)Video ve formátu MPEG Video ve formátu MPEG31,51 MB
Stáhnout komentáře materiálu jako RSS kanál

Komentáře

 
1. autor: PhDr. Martin Rusek, Ph.D.
vloženo: 29. 03. 2010, 11:20:13

Dobrý den, moc rád bych našel nějaké pozitivum, ale nedaří se mi. Originální text písničky slovní zásobu moc neprocvičí, když je „zpěvákovi“ tak špatně rozumět. Interpret zpívat neumí, v nízké poloze se škrtí a zpívá falešně. To, že děti budou zpívat „Oh Hojey Cokey“ a zvedat u toho ruce, nijak příliš neaktivizuje jejich činnost, choreografie není nikterak promyšlená. Celkově si myslím, že se tento projekt pouze snaží dohnat kdysi vysílaný pořad Angličtina pro nejmenší. S tím rozdílem, že Dereck a Ringo působili profesionálněni.

2. autor: Mgr. Lenka Trunečková
vloženo: 29. 03. 2010, 17:28:01

Oh, s výhradami pana kolegy k tomuto dílku musím, bohužel, souhlasit. Vaše další nabídky na internetu jsou mnohem a mnohem lepší a smysluplnější po všech stránkách.

3. autor: Svatopluk Mareš
vloženo: 30. 03. 2010, 10:45:08

Připojuji se k předchozím komentářům s tím, že mi není zcela jasné hodnocení a DOPORUČENÍ týmu RVP. Jsou zde na DUMech materiály, které mnohem lépe metodicky a obsahově odpovídají požadavkům na kvalitní způsob výuky. A je-li to materiál, který byl zřejmě honorován v rámci jiného projektu, proč jej publikovat znovu na rvp.cz?

4. autor: PhDr. Martin Rusek, Ph.D.
vloženo: 30. 03. 2010, 11:36:43

Přesně tak. Za co obdržel materiál plaketu doporučení? Prohlížel jsem si mnohem lépe zpracované materiály s nižším hodnocením.

5. autor: Mgr. Dagmar Csatová
vloženo: 30. 03. 2010, 12:30:21

Musím s Vámi souhlasit. Tato písnička je velmi „akční“ (podporuje TPR) a děti ji obvykle mají rády. V mnoha anglických publikacích je k dispozici i několik metodických tipů, jak s ní pracovat, což mi zde nějak chybí.

6. autor: Mgr. Norbert Tlustý
vloženo: 11. 04. 2010, 10:04:09

Thank you Stephen. Thanks for all your songs. They help me a lot. I'm not a good singer :-)) Songs should be sung, you don't need much talking about! So, colleagues, use them, there's real language in them! Your pupils will love them.

7. autor: Bc. et Bc. Tereza Hubená, DiS.
vloženo: 15. 04. 2010, 10:50:34

Dobrý den, materiály vznikly v rámci projektu English Time, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Cílem všech projektů vytvořených pod záštitou ESF je nejen propagace výstup široké veřejnosti, ale i propagace projektů navzájem. Materiály byly uveřejněny v modulu Digitální učební materiály, ale nebyly samozřejmě honorovány.

8. autor: Mgr. Tereza Šmídová
vloženo: 15. 04. 2010, 14:07:19

Při bližším seznámení s projektem English Time zjistíme, že jde o projekt vysoké kvality. Žáci jsou zapojováni do interaktivních cvičení a jazykovým modelem je vždy rodilý mluvčí. Ptáček Magie společně se Stevem žáky uvádí do různých témat; zoo, doprava, cestování, apod. Písnička „Oh Hojey Cokey“ má žáky naučit slovesa „to strech your arm/shake/turn around/put your head in/head out“ atd. na základě TPR, a tento cíl jistě naplňuje také díky komickému prvku proměněné osoby Steva v rock´n´rollovou hvězdu.

9. autor: Mgr. Norbert Tlustý
vloženo: 20. 04. 2010, 15:12:00

Dobrý den. Všiml jsem si, že anglické písničky Stephena Wattse jsou v DUM zařazeny do hudební výchovy. Je to sice pochopitelné, ale myslím, že daleko větší uplatnění najdou v angličtině a reakce angličtinářů budou určitě jen příznivé ,,, :-)

Přidat komentář

Vkládat komentáře může pouze registrovaný uživatel.