Statistika

Materiál byl publikován 22. 02. 2011 a od té doby byl 2056× zobrazen.

Další materiály
Hodnocení materiálu

Hodnocení materiálu

Hodnocení týmu rvp.cz
Naše hodnocení – 3/5
Hodnocení uživatelů
Materiál zatím nebyl hodnocen.
Hodnotit materiály mohou pouze registrovaní uživatelé.
 
Doporučit materiál

Jak citovat

HOSPODARZ, Petr. Dopravní zeměpis Malajsie a Singapuru. Metodický portál : Digitální učební materiály [online]. 22. 02. 2011, [cit. 2020-09-19]. Dostupný z WWW: <https://dum.rvp.cz/materialy/dopravni-zemepis-malajsie-a-singapuru.html>. ISSN 1802-4785.

Licence

Creative Commons License

Všechny Digitální učební materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons.

Identifikátor materiálu 35311
Anotace

Materiál je určen pro výuku na středních školách s dopravním zaměřením. Zaměřuje se na dopravní zeměpis zemí regionu jihovýchodní Asie – Malajsie a Singapuru. Pojednáno je také o Bruneji. Uvedena je též základní charakteristika obyvatelstva a hospodářství. Materiál je zakončen krátkým vědomostním testem.

Autor

Ing. Petr Hospodarz (Autor)

Jazyk Čeština
Očekávaný výstup

37–41-M/01 Provoz a ekonomika dopravydalší materiály k tomuto očekávanému výstupu »

Speciální vzdělávací potřeby - žádné -
Klíčová slova

Malajsie, Sabah, Sarawak, Singapur, Brunej, Kuala Lumpur, monorail

Druh učebního materiálu Prezentace
Druh interaktivity Kombinované
Cílová skupina Žák
Stupeň a typ vzdělávání odborné vzdělávání
Typická věková skupina 16 - 19 let
Celková velikost 47,00 MB
V případě pochybností o aktuálnosti či funkčnosti příspěvku využijte tlačítko „Napište nám“.
Napište nám
 

Soubory materiálu

V tomto seznamu se zobrazují soubory tvořící samotný učební materiál.
Do Úložiště jsou přijímány pouze materiály v běžně používaných formátech, ke kterým existují volně stažitelné prohlížeče.
 
 Název souboruPopisTyp souboruVelikost
stáhnoutNáhledDopravní_země­pis_Malajsie_a_Sin­gapuru.odpPrezentaceOpenDocument prezentace OpenDocument prezentace23,28 MB
stáhnoutNáhledDopravní_země­pis_Malajsie_a_Sin­gapuru.pptPrezentacePrezentace Microsoft Powerpoint Prezentace Microsoft Powerpoint23,72 MB
Stáhnout komentáře materiálu jako RSS kanál

Komentáře

 
1. autor: RNDr. Jaroslav Vávra, Ph.D.
vloženo: 22. 02. 2011, 22:33:34

Dovolím si přidat obecnější informace. Co je dopravní zeměpis? Odpověď nabízí například tato webová stránka http://people.hofstra.edu/geotrans/eng/ch1en/conc1en/ch1c1en.html (omlouvám se, že je to v angličtině). Při pohledu na fotografie (jsou výborné) mě napadají otázky, které se nemusejí přímo vázat na konkrétní fotografii: > Co je na fotografii globální – regionální – lokální? > Jak vypadají terminály a jak stanice mezi terminály? > Jak je doprava prostorově organizovaná? > Jsou prostorové informace pro cestující globálního charakteru (mezinárodně normované piktogramy) nebo je to lokálně/regionálně specifické? > Jak dlouho trvá odbavení cestujícího od příchodu do příjezdové haly až po nastoupení do dopravního prostředku? > Je cestující informován rozkazy/zákazy nebo jemnějším způsobem? > Jaké náklady či zboží se přepravuje? > Jaké náklady se přepravují na železnici, jaké na silnici či jiným dopravním druhem? > Jaké překážky se v dopravě objevují a jakým způsobem je přeprava překonává? Je rozdíl v překonávání překážek v osobní a nákladní dopravě? > Jak obyvatelé používají mobilní telefon ve veřejném prostoru? Berou ohled na okolí nebo je okolí nezajímá? Díky za podnětný materiál.

Přidat komentář

Vkládat komentáře může pouze registrovaný uživatel.