Materiál do výuky

Bingo - School

23. 3. 2011 základní vzdělávání
Autor
Mgr. Kateřina Fleková
Věková skupina
10—12 let
Speciální vzdělávací potřeby
- žádné -

Anotace

Rozvoj komunikačních dovedností na 1. stupni ZŠ – School. Hra bingo. Žáci si rozvíjí komunikativní kompetence – pozorně naslouchají, pečlivě vyslovují, rozvíjejí si svou slovní zásobu a kompetence k učení – umí zhodnotit svoji práci.
Soubory materiálu
Typ
 
Název
 
Hra bingo
252.5 kB
Dokument
Bingo - School.doc
Hra bingo
217.16 kB
Dokument
Bingo - School.odt

Licence

Všechny materiály jsou publikovány pod licencí Creative Commons BY-NC-SA.

Obsahuje
1x
Dokument
1x
Dokument

Hodnocení od uživatelů

Kateřina Fleková
25. 3. 2011, 18:01
Já hraji Bingo s prvňáčky a to tak, že každý žák dostane svůj pracovní list, 5 vršků od PET lahví a každou hodinu jinou barvu pastelky. Paní učitelka má obrázky vystříhané v pytlíčku. Před hrou si děti označí dohodnutou pastelkou 5 obrázků malou tečkou, takže mají všichni například 5 zelených teček u různých obrázků, další hodinu například modrých teček… Poté si označené obrázky překryjí vršky od PET lahví a hra může začít. Tahám obrázky, říkám slovíčka anglicky a obrázek vždy ukážu celé třídě. Kdo oddělá jako první všech 5 vršků, zavolá Bingo! Já mohu podle barevných teček a vytáhlých obrázků zkontrolovat, zda žák pracoval správně. Vždy dohrajeme hru až do konce, aby si mohl každý zavolat Bingo!

Dagmar Csatová
26. 3. 2011, 06:01
Dobrý den, děkuji za dovysvětlení. Dovolím si přidat aktivitku např. ABC whispering, kterou zvládnou děti od 2.tř, kteří anglicky i píší: Rozdělím si děti do skupinek po 3 a rozestavím od sebe ve vzdálenosti cca 1 metr. Žáčkovi A ukážu jeden z obrázků, ten pošeptá název obrázku žákovi B. Žák B si to převede do češtiny a česky pošeptá žákovi C. Žák C má za úkol to slovo napsat zase v angličtině. Kontrola - žák A+C mají obrázek a slovo,které odpovídá obr. jednoduché a funguje to. je to vlastně obdoba Tiché pošty, jen s malou obměnou a nižším počtem žáků.
pěkný den, DC

Váš komentář

Pro vložení komentáře je nutné se nejprve přihlásit.

Druh učebního materiálu:

Pracovní list

Druh interaktivity:

Aktivita

Cílová skupina:

Žák

Týká se jazyka:

Čeština